Килим – річ важка, а також доволі часто делікатна. Щоб не пошкодити ворс під час прання, або чищенні, потрібно знати деякі хитрощі.

Щоб швидко і якісно почистити килим в домашніх умовах, необхідно проводити роботи в декілька етапів.

Перший етап: чистка. Для початку слід віником змести вели частинки сміття, далі – потрібно пропилососити.

Якщо килим не надто брудний, також можна скористатися спеціальною піною для чищення. Необхідно розпорошити піну на поверхню килима, дочекатися поки піна висохне і пропилососити виріб.

Другий етап: видалення плям на вашому килимі. Позбутися від плям кави, вина, воску і слідів жувальної гумки на килимі або паласу можна без прання.

– Свіжі плями від вина, кави і соку не можна розтирати. Необхідно якомога швидше промокнути їх сухою серветкою до повного висихання поверхні.

Якщо слід таки залишився, потрібно під пляму помістити ємність з мильною водою. Потім губкою видалити бруд і висушити ділянку із зворотнього боку феном.

– сліди від пластиліну і жувальної гумки можна видалити за допомогою льоду. Спочатку потрібно подрібнити лід, змішати його з невеликою кількістю солі і помістити в міцний поліетиленовий потрібно зчистити ножем, або іншим гострим предметом.

  • воску потрібно дати час, щоб він висох, а потім – зчистити його гострим предметом. Після цих дій слід покласти на пляму білий аркуш паперу і пропрасувати ділянку гарячою праскою
  • чай і кава можна відчистити від килима за допомогою мильного розчину. Для початку потрібно промокнути пляму сухою серветкою і м’якою вологою ганчіркою відмити її. Мильний розчин потрібно змити губкою, змоченою у чистій прохолодній воді
  • кров можна відіпрати холодною водою. Відтирати слід потрібно м’якою губкою до повного зникнення плями

Третій етап: прання. Зимою чистити килим доволі нескладно. Можна його винести на засніжену поверхню, втерти сніг у килим і згодом віником або щіткою вимести пил і бруд.

Влітку попрати килим можна на вулиці біля свого будинку. Для початку слід обрати місце де буде зручно прати килим. Необхідно прати виключно в горизонтальному положенні, щоб на виробі не з’являлося заломів або вигинів.

Потрібно підвести до місця прання килима шланг з водою, розстелити його і полити водою.

Потім налити в таз або відро теплу воду і розчинити в ній миючий засіб. Далі за допомогою м’якої щітки слід проводити миття ворсу.

Під сильним напором води з шланга необхідно змивати мильну піну. Шваброю потрібно прибрати залишки води. Коли килим злегка підсохне потрібно перенести його на перекладину.

До слова, також можна випрати килим у квартирі. Для таких дій потрібно згорнути килим в рулон і покласти у ванну. Відвернувши верхній кінець килиму, потрібно натерти поверхню килима щіткою зі спеціальним миючим гелем. Згодом змити піну сильним напором води.

Також рідину для миття килиму можна приготувати самостійно. На 6 літрів теплої води необхідно взяти 2 столові ложки рідкого миючого засобу для посуду і добавити по 50 грамів нашатирного спирту і.

Четвертий етап: сушка. Після того, коли килим був випраний в домашніх умовах, потрібно максимально швидко його висушити. Влітку, у спеку, зробити це не складає труднощів. Досить буде відкрити вікно.

Взимку можна використовувати обігрівач або фен.

Як не можна прати і чистити килим

  1. Не можна для відпирання плям на килимі використовувати гарячу воду. У більшості килимових покриттів використовується клейове скріплення, яке при контакті з гарячою водою вимиється і килим в результаті розсиплеться. Кольорові килими від гарячої води починають линяти.
  2. Деякі килими протипоказано замочувати у воді через їх проклейки особливим клеєм. В такому випадку можна використовувати тільки сухе чищення.
  3.  Не можна користуватися жорсткими щітками – вони зазвичай зашкодять ворсу.
  4.  Не можна чистити килим або палас проти напрямку ворсу.
  5.  Не можна замочувати килим і залишати його вологим в непровітрюваних приміщеннях.

Якщо у Вас не має часу або можливості почистити килим самостійно тоді можна скористатися послугами професіоналів і почистити килим у Тернополі.